2. liga

Dvacet branek jednoho celku, tak to tu ještě nebylo! Jak se hrálo ve 2. Lize?

Celkem osm zápasů se odehrálo v posledním kole 2. Ligy. Týmy se rozšouply a byly to přímo gólové hody. Někde debakly, někde vyrovnané souboje. Více informací ze zápasů najdete v této reportáži.

Vikings potvrdili výhru proti Beer Stars až v poslední minutě

HBC Vikings České Budějovice – SK Beer Stars Pluhův Žďár 5:3 (0:0,4:3,1:0)

Velmi vyrovnaný zápas se odehrál v Českých Budějovicích, kde se na branku čekalo až do druhé třetiny. Paščenko otevřel skóre, ale Talíř rychle vyrovnal a následně poslal do vedení Vikings Bušta. Dvěma ranami ale Beer Stars překvapily, nejdříve v přesilovce a poté při stejném počtu hráčů na hřišti. Vedení 2:3 si ale nechali vzít ve 30. minutě, kdy dvakrát inkasovaly po dvou gólech, které dělilo 10 vteřin. V poslední třetině domácí rozhodli gólem do prázdné branky.

Blatná soupeře přestřílela, ale Planá byla produktivnější

TJ Blatná Datels B – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 2:4 (0:2,1:1,1:1)

Planá se rychle ujala vedení, po čtyřech minutách hry vedla 0:2. Ještě hůře pro Blatnou bylo ve 26. minutě, kdy Hrouda druhým gólem využil přesilovku. Na to Datlové ještě našli odpověď ve druhé periodě. Hrouda v čase 35:25 kompletoval hattrick a druhý gól domácích k ničemu nevedl.

Suchdol na Písek doma nestačil

SK Suchdol nad Lužnicí B – HC ŠD Písek 1:6 (0:3,1:3,0:0)

V první třetině borci od „Splavu“ skórovali třikrát. Dvakrát to navíc bylo v oslabení, v němž zafungovalo spojení bratrů Hnykových. V 17. minutě navyšoval Šimon Hnyk na 0:4 a za chvíli to bylo již 0:5. Korekce přišla, ale Matěj Hnyk na konci druhé periody dával hattrick. Všechny góly dal v oslabení, to je velký počin. Třetí třetina se dohrávala.

Vikinds si zastříleli proti Prachaticím C

HBC Prachatice C – HBC Vikings České Budějovice 1:13 (0:4,1:3,0:6)

Jednoznačná záležitost v podání Českých Budějovic. Ty se parádně rozehrály v první třetině, přičemž v dobrém výkonu pokračovaly i ve druhé i třetí periodě. Více informací v elektronickém zápise. Hattricky daly Talíř a Nedvěd.

Přestřelka se šťastným koncem pro Prachatice, Beer Stars to může mrzet

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HBC Prachatice B 6:7 (3:3,2:1,1:3)

Zápas jako na houpačce. Vše odstartoval hostující Lácha, který dostal Prachatice do vedení. Ty o něj přišly v čase 08:04, ale o půl minuty zpět jim ho druhým gólem vystřelil Lácha. V 11. minutě se vedení měnilo po rychlých brankách, ale Turek stihl vyrovnat 16 vteřin před první sirénou. Ve druhé třetině Beer Stars využily přesilové hry, ale Turek opět vyrovnal. Domácí hřálo vedení od času 29:39. Od 31. minuty jim bylo ještě lépe, když vedli 6:4. Tři branky v rozmezí času 34:50 až 35:16 svědčí o velkém výpadku. Horalové si vedení už nenechali vzít a slavili, vítězný gól a kompletní hattrick dal Lácha.

14 branek v síti Pedagogu o Zlivi

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B – HbC Zliv 1:8 (1:6,0:2,0:0)

I když Pedagog šel do vedení v čase 03:25, tak se Zliv rozehrála natolik, že postupem času duel úplně ovládla, na což poukazuje průběh zápasu. Josef Pícha dal čtyři branky.

Dostal už někdo ve 2. Lize 20 branek? Ano, Suchdol

HC ŠD Písek – SK Suchdol nad Lužnicí B 20:2 (4:0,6:0,10:2)

Neuvěřitelný zápas od Písku, který hrál zřejmě pouze jenom v pásmu Suchdola, až na dvě výjimky. Pohodové vedení 10:0 domácím po 30 minutách nestačilo. V poslední třetině padlo 12 branek a 10 z nich do suchdolské branky. Více o střelcích v elektronickém zápisu.

Jasné tři body pro Olymp

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBC Prachatice C 12:2 (2:2,8:0,2:0)

I když to Jindřichově Hradci trvalo, tak se nakonec rozjel. Brzy prohrával, poté vedl a po první třetině to bylo 2:2. Šest branek hosty zlomilo a bylo jasné, že body zůstanou Olympu. Hattricky zapsali Strašík a Sedlák.