2. liga

Na úvod jara vysoké výhry pro Písek a Olymp

První jarní kolo dopadlo lépe pro favority zápasů. Slavil Písek, Olymp, Zliv či rezerva Prachatic. Jaké byly průběhy jednotlivých zápasů? To se můžete dozvědět v tom článku, ale zejména v zápisech o utkáních.

Gólové hody téměř na všech stadionech

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Suchdol nad Lužnicí B 8:4

Mnohem více se střelecky dařilo domácím, kteří rozhodli zápas téměř v první třetině, když dali čtyři branky v rozmezí dvou minut. Vše zakončil Kudrfalec v přesilové hře, když navýšil na 5:0. Ve druhé třetině padly dva góly na obou stranách. Suchdol se ještě zmohl na snížení. Bylo to 6:4, ale Louša a Sedlák dali v čase 40:20 a 40:32 dva rozhodující góly.

HBC Prachatice B – TJ Blatná Datels B 5:1

Hosté sice svého soupeře přestříleli, ale produktivita byla na straně Horalů, kteří výborně bránili. Jan Fafejta dokonce v první periodě zajistil vedení 2:0 pro domácí. Poté přidali domácí ještě tři góly v prostředním dějství. Zdeněk Vinter poté jenom kosmeticky upravoval.

HBC Prachatice C – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B (odl.)

Zápas odložen.

HbC Zliv – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 5:1

Bylo to v součtu vyrovnané utkání. Gól padl až z přesilovky v čase 09:01, kdy se trefil domácí Marián Vašek. Stejným způsobem se podařilo ve druhé třetině vyrovnat Menzelovi, ale Egner poslal Zliv do vedení. Domácí hokejbalisté si tři body pojistili v poslední třetině třemi góly.

HC ŠD Písek – HBC Vikings České Budějovice 7:2

Hra téměř na jednu branku. Hru kontroloval Písek, protože po osm minutách hry vedl 2:0. Domácí borci se vypracovali až na vedení 7:0, poté čelili oslabení, v němž dvakrát inkasovali.