2. liga

Pedagog porazil Planou! Beer Stars jsou po debaklu

První jarní kolo znovu přineslo mnoho vysokých výsledků. Největší překvapení uzrálo v Českých Budějovicích, kde prohrála Planá. Favorité jinak ve svých zápasech vyhráli.Vyrovnaný souboj Pedagog rozhodl v prodloužení díky Lebedovi TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B – TJ Sokol Planá nad Lužnicí

Vyrovnaný souboj Pedagog rozhodl v prodloužení díky Lebedovi

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 5:4pp (0:2,2:0,2:2 – 1:0)

Pedagog opět dokázal odolat náporu svého soupeře, který jej přestřílel. Planá začala dobře. Hofbauer a Trčka zajistili pohodové vedení 0:2, o které ale hosté v prostředním dějství přišli. Poté začala přestřelka. Čas 33:41 a vedení Plané 2:3. Ve 37. minutě vyrovnal Lebeda, ale o pár vteřin později navrátil vedení hostům Trčka. Jenže Tobiáš Lebeda pálil ostře ještě jednou. Tím pádem se muselo prodlužovat a stejný borec dovršil hattrick a výhru v prodloužení.

Vikings vedli 0:5, na konci se ještě strachovali

TJ Blatná Datels B – HBC Vikings České Budějovic 3:5 (0:3,0:2,3:0)

Vikings hráli v první a druhé třetině výborně. Ve 12. minutě to bylo již 0:3 a ve 27. minutě si šly hosté pro jasné vítězství. Blatná ale v poslední třetině zabrala a snížila na 2:5. Dokonce využila přesilovku při odvolaném brankáři. Na další gól se ale Datlové nezmohli.

Další vysoká výhra pro Písek a prohra pro Beer Stars

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HC ŠD Písek 3:14 (1:5,1:5,1:4)

Otěže zápasu měli ve svých rukou borci od „Splavu“. Ti se rychle dostali do pohodového vedení a poté se hokejbalem jenom bavili. První dvě patnáctiminutovky ovládli shodně 1:5, přičemž v té poslední dala o branku méně. Tři hráči zaznamenali po třech brankách.

Olymp uhájil domácí stadion

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBC Prachatice C 5:1 (1:1,2:0,2:0)

Mužem zápasu byl Michal Přibyl, který zareagoval na gól Turka. Tento borec v čase 21:53 dával svůj třetí gól v zápase a nasměroval tak Olymp ke třem bodům. Jindřichův Hradec si dvoubrankové vedení pohlídal a v závěru jej ještě navýšil.

Beer Stars neodolaly zlivské produktivitě

HbC Zliv – SK Beer Stars Pluhův Žďár 11:3 (2:1,6:0,3:2)

Duel skončil 27:14 na střely, ale Zliv bylo mnohem produktivnější než Pluhův Žďár. Jílek otevřel stav zápasu, ale Kundrna přišel s odpovědí. Hajíček uklidnil svůj celek ještě gólem v první třetině. Poté nastal zmar hostů, kteří šestkrát inkasovali a bylo po zápase. V poslední patnáctiminutovce se ještě zmohli, ale i tak ji prohráli. Jílek dovršil hattrick.

Zliv nedala Suchdolu sebemenší šanci

SK Suchdol nad Lužnicí B – HbC Zliv 1:8 (0:4,1:1,0:3)

Zliv nakročila k vítězství ihned v 1. třetině. Čipera, Egner, Pileček a Hájek skórovali do konce 11. minuty a bylo to. Poté přidal gól Trávníček, na který zareagoval Kohl. Poté zkompletoval hattrick Egner a osmý gól dával Čipera.