Českobudějovické derby pro Vikings! Souboj Prachatic vyhrálo béčko

Na konci října se odehrálo šest druholigových zápasů. K vidění byla dvě derby, v nichž slavili favorité. I v ostatních zápasech slavili papírově silnější celky. Jak jednotlivé duely probíhaly? Podrobnosti naleznete níže.

Planá pohodově porazila Suchdol

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – SK Suchdol nad Lužnicí B 6:2 (3:0,1:1,2:1)

Přestřelka od prvních minut. Skóre otevřek Sochůrek a na konci třetiny ještě domácí tým přidal dvě branky. Vedl dokonce 4:0, ale Dráb a Sládek dokázali snížit. Trčka a Sochůrek druhým gólem pečetili výhru 6:2. Planá vyslala na branku hostů 51 střel.

Vikingové ovládli České Budějovice nad Pedagogem

HBC Vikings České Budějovice – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B 12:0 (7:0,2:0,3:0)

Derby rozhodla už první perioda. V ní na střídačku skórovali Štěpánek a Holub, a to dvakrát. Vikings přidali k těmto čtyřem gólům další tři do 15. minuty. Ve druhé periodě kompletoval Štěpánek. Ve zbytku zápasu se dohrávalo, přičemž si domácí vyzkoušeli přesilové hry. Na branku hostů šlo neuvěřitelných 65 střel.

V Prachaticích byl souboj o lepší „rezervu“, céčko dostalo 8 branek

HBC Prachatice B – HBC Prachatice C 8:0 (1:0,3:0,4:0)

Horalové šli proti sobě. V první třetině to byla vyrovnaná partie, z níž ale lépe vyšlo béčko. Vedlo 1:0, přičemž jeho tempo šlo co třetinu nahoru. Po dvou periodách už vedli domácí 4:0 a v poslední fázi duelu přidali stejná počet branek.

Písek přehrál Olymp

HC ŠD Písek – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 6:2 (3:1,1:0,2:1)

Písek si uhájil domácí prostředí parádním výkonem. Olymp sice vel po rychlém gólu, ale netrvalo dlouho a Písek v 11. minutě otočil na 3:1. Postupem času svůj náskok písečtí ještě navýšili.

Beer Stars neodolaly zlivské produktivitě

HbC Zliv – SK Beer Stars Pluhův Žďár 11:3 (2:1,6:0,3:2)

Duel skončil 27:14 na střely, ale Zliv bylo mnohem produktivnější než Pluhův Žďár. Jílek otevřel stav zápasu, ale Kundrna přišel s odpovědí. Hajíček uklidnil svůj celek ještě gólem v první třetině. Poté nastal zmar hostů, kteří šestkrát inkasovali a bylo po zápase. V poslední patnáctiminutovce se ještě zmohli, ale i tak ji prohráli. Jílek dovršil hattrick.

Pedagog obral Datly o bod

TGB Swietelsky České Budějovice B – TJ Blatná Datels B 3:4ss (0:0,2:1,1:2 – 0:0)

Blatná měla v zápase herně navrch, ale domácí České Budějovice ukázaly skvělý výkon. Bezbranková třetina poukazovala na to, že by Pedagog mohl bodovat. To také potvrdil Křiváček, který dával první gól. Daniel Říha přišel v přesilovce s odpovědí, ale Pedagog odskočil. Ve 38. minutě dokonce na dvě branky, ale poté stačilo 21 vteřin a bylo vyrovnáno. V nájezdech rozhodl Ivan Říha.