Vikings zaskočili Suchdol! Olymp nekompromisní

V posledním kole 2. Ligy bylo horko. Planá zařídila přestřelku v Pluhově Žďáru, kde si vystřílela tři body. Olymp ukázal svou letošní sílu. Suchdol zase na domácí půdě nečekaně prohrál vysoko s Vikingy. Více v reportáži.

Suchdol doma pohořel proti Vikingům

SK Suchdol nad Lužnicí B – HBC Vikings České Budějovice 1:7 (0:2,1:3,0:2)

Vikingové přijeli do Suchdola dobře naladění. Štěpánek otevřel skóre a Kolář přidal druhý gól. V prostřední periodě opět vévodili hosté, kteří vsítili tři branky a na tabuli svítilo skóre 1:5. Ve zbytku duelu se domácí na nic nezmohli.

Zápas Pedagogu a Blatné odložen

SK Pedagog České Budějovice B – TJ Blatná Datels B (odl.)

Planá ukázala, jak dokáže otáčet zápasy

SK Beer Stars Pluhův Žďár – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 6:10 (4:1,0:4,2:5)

Hostující celek zaspal první třetinu. V první minutě dostal dvě branky, přičemž ve 12. minutě prohrával již 4:1. Druhá perioda se však z pohledu hostů změnila. Borci z Plané se semkli a celý zápas otočili, když skórovali v oslabení, což jim zajistilo vedení 4:5. O bodech pro ně rozhodl skvělý úvod třetí třetiny. Planá dala v rozmezí 32. až 36. minuty 5 gólů, což jí na vedení stačilo, i když ještě dvakrát inkasovala. Zayml zkompletoval hattrick.

Písek v Prachaticích získal jednoduché tři body

HBC Prachatice C – HC ŠD Písek 1:7 (0:3,0:2,1:2)

Písečtí hráči na hřišti dominovali. Vážný dovršil na začátku druhé třetiny hattrick a vedení 0:5 bylo pro Písek dostačující. V poslední třetině hosté nedovolili domácím, aby se zápasem něco udělali.

Béčko Horalů porazilo Vikings

HbC Prachatice B – HBC Vikings České Budějovice 6:3 (2:0,1:2,3:1)

Dominantnějším týmem byly Prachatice. Ty otevřely skóre a díky početní výhodě odcházely do kabin s dvoubrankovým vedením. Talíř v druhé části zápasu snižoval, ale Turek vrátil domácím vedení o dva góly. Poté přišlo další snížení. Vše ale rozhodla poslední třetina, v níž Šimůnek dovršil hattrick.

Olymp využil domácího prostředí a nedal Zlivi šanci

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HbC Zliv 5:2 (1:0,1:0,3:2)

Olymp se snažil řídit hru, a to se mu dařilo. Dokonce od 4. minuty vedl. Poctivě bránil, což mu neslo ovoce. V čase 15:20 Miláček využil přesilovku a bylo to 2:0. Poslední třetina byla docela divoká. Zlivi se podařilo snížit, na což Olymp rychle odpověděl. Přibyl přidal čtvrtou branku domácích, což je uklidnilo i přes snížení na 4:2. Poté ještě padl gól do prázdné branky.