2. liga

Olymp je po přestřelce stále stoprocentní! Prachatice nebodovaly

Během posledního kola 2. Ligy na jihu Čech se mohli diváci bavit. V zápasech padalo mnoho branek, což je vždy atraktivní. Olymp si připsal další tři body, Suchdol vykradl Blatnou a Písek i Zliv porazily týmy Prachatic. Více v reportáži.

Olymp urval výhru v Plané až v poslední periodě

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 6:7 (4:4,2:0,0:3)

Divoká přestřelka, tak by se dal nazvat tento zápas. Domácí otevřeli skóre ve třetí minutě, přičemž v té čtvrté vedli již 2:0. Za necelou minutu Olymp vyrovnal a v čase 07:40 se prosadil v oslabení Mátl. Domácí ještě našli odpověď, přičemž znovu inkasovali. Trčka druhým gólem srovnával na 4:4. Druhá perioda patřila pouze domácím, kteří odskočili na rozdíl dvou branek. Olymp však využil všechny možností v poslední patnáctiminutovce, dal tři branky a těsně zvítězil. Využil tři přesilovky.

Zápas Vikings a Beer Stars odložen

HBC Vikings České Budějovice – SK Beer Stars Pluhův Žďár (odl.)

V Blatné se prodlužovalo, slavil Suchdol

TJ Blatná Datels B – SK Suchdol nad Lužnicí B 4:5pp (1.1,2:2,1:1 – 0:1)

V zápase na tom vždy byli spíše hostující hráči, kteří šli jako první do vedení. Písařík však našel rychlou odpověď. Fiřt poté navyšoval, ale Dráb za Suchdol vyrovnal. Poté promluvila hůl Slezáka a Smutného. Hosté vedli ve 37. minutě 3:4. Dokonce poté hráli v početní výhodě, ale v ní paradoxně skórovali Datlové. Prodloužení rozhodl Vrbka.

Písku pomohla zkušenost, Prachatice se natahovaly po bodu

HC ŠD Písek – HBC Prachatice B 2:1 (1:0,1:0,0:1)

Gába poslal Písek do vedení, které si domácí pečlivě hlídali. Ve druhé třetině dokonce svůj náskok navýšili, a to jim vyhrálo celý zápas. V závěru se domácí bránili v oslabení, v němž inkasovali. Nakonec jim to ale stačilo na tři body.

Zliv dala Prachaticím 16 gólů

HbC Zliv – HBC Prachatice C 16:1 (4:0,9:0,3:1)

Na hrišti dominovali hokejbalisté pouze jednoho celku. Zliv rozhodla zápas v první třetině, přičemž po dvou patnáctiminutovkách už vedla 13:0. Ve třetí třetině se pouze dohrávalo.