Jaké se urodily výsledky ve 2. Lize? Planá přehrála Zliv!

Úřadující mistr 2. Ligy ze Zlivi v posledním zápase opět prohrál. A jak se dařilo dalším celkům? Tabulka se mírně zamíchala. Blatná Datels poprvé vyhrála a Olymp si například odvezl cenné body ze Suchdola nad Lužnicí. Více v reportáži.

Suchdol si spravil chuť na Beer Stars

SK Beer Stars Pluhův Žďár – SK Suchdol nad Lužnicí 2:4 (1:1,1:1,0:2)

Týmy věděly, proti komu stojí. Opatrnost byla znát na obou stranách, přičemž z počátku na tom byli lépe domácí. Ti šli do vedení po zásluze Paščenka, ale Kohl 27 vteřin před první sirénou vyrovnal. Něco podobného se stalo i ve druhé třetině. Ve třetí části zápasu se toto však neopakovalo. Hosté dali dvě branky a zajistili si tři body.

Přetahovanou v Suchdole zvládl lépe Olymp

SK Suchdol nad Lužnicí B – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 3:4 (2:1,0:1,1:2)

Domácí hokejbalisté začali velmi dobře, když brzy otevřel skóre Tácha. Ten samý hráč poslal domácí celek do vedení 2:0 v čase 6:05. Olympu se ale naneštěstí pro domácí podařilo snížit. Ve druhé části duelu Martin Čapek z Jindřichova Hradce dokonce vyrovnal v přesilové hře. Celý zápas se rozhodl v úvodu poslední periody. David Mátl využil přesilovku a druhým gólem zajistil pro Olymp vedení 2:4. Suchdol poté pouze kosmeticky upravil skóre.

Prachatice C si s Pedagogem věděly rady

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B – HBC Prachatice C 0:4 (0:1,0:2,0:1)

Pedagog v tomto zápase byl naprosto vynulován, i když šance na gól měl. Hosté šli po zásluze Keresteše do vedení v 1. třetině. Tento borec přidal druhou branku z počátku té druhé a L. Svintek pojistil výhru gólem na 0:3. Stejný hráč přidal gól ještě na konci zápasu.

Datlové slaví první výhru ve 2. Lize

TJ Blatná Datels B – HBC Prachatice B 3:2 (0:0,1:1,2:1)

Bez branková 1. třetina značila vyrovnaný zápas, i když více ze hry měli domácí. Navzdory tomu skóre jako první otevřely Prachatice v čase 20:32. O 15 vteřin déle však bylo srovnáno a o vítězi rozhodla až poslední třetina. David Červenka z Blatné skóroval v čase 39:51, přičemž v čase 40:33 srovnal Reindl. O minutu později o prvních třech bodech pro Datly rozhodl Říha.

Písek neměl s Vikingy problémy

HBC Vikings České Budějovice – HC ŠD Písek 1:5 (0:0,1:2,0:3)

Vikings dokázali držet tempo s Pískem po celé dvě třetiny. V první periodě branka nepadla. První rozvlnění síťky přišlo ze strany domácích. Ti tak vedli, ale ne na dlouho. Přesilovku po tomto gólu využil Hřebíček, přičemž Rychlík převalil misky vah na stranu Písku. Borci od Splavu si zkušeně pohlídali početní výhody, z nichž dali v poslední části zápasu tři góly.

Zliv podruhé za sebou padla, raduje se Planá

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – HbC Zliv 5:4 (3:1,2:2,0:1)

Planá rychle otevřela skóre, a to po 36 vteřinách. Zlivi se rychle podařilo vyrovnat, ale Prštický přidal druhou branku domácích. Ti po prvních 15 minutách hry vedli 3:1. V čase 15:43 na tabuli svítilo skóre 4:1. Egner ale pro hosty vykřesal naději gólem na 4:2. Hosté si ale nepohlídali Sochůrka, který v prostředí periodě přidal pátou branku domácích. I přes to, že Zliv ještě ve druhé a třetí třetině snížila, se ji vyrovnat nepodařilo.