Planá si vyšlápla na Vikingy! Zliv nedala rezervě Datlů šanci

Druhé kolo 2. Ligy na jihu Čech přineslo místo šesti zápasů pouze čtyři, protože dva z nich byly odloženy. K vidění byly 4 duely, v nichž padlo velké množství branek, avšak pouze jedno bylo výsledkově vyrovnané. Více v reportáži.

Planá uhájila domácí půdu před Vikings

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – HBC Vikings České Budějovice 5:1 (2:0,2:1,1:0)

Domácí hokejbalisté začali zápas velmi dobře, protože v 9. minutě využili přesilovou hru a o 4 minuty přidal další gól domácí Trčka. Vikings vykřesali naději na začátku druhé periody, kdy dal gól v početní výhodě Zachoval. Avšak Planá rychle zareagovala a v této části zápasu přidala další dvě branky. Ve třetí třetině si Sokol průběh pohlídal a pojistil si výhru dalším gólem.

Zápas Olympu a Pedagogu odložen

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B (odl.)

Zliv rozhodla zápas s Datly již v 1. třetině

TJ Blatná Datels B – HbC Zliv 3:9 (1:4,0:3,2:2)

Produktivita stála na straně obhájce titulu, který v 9. minutě otevřel skóre. Ve 14. minutě Zliv vedla již 0:4, i když se Datlům povedlo ještě v 1. třetině snížit. Ve druhé periodě hosté zavřeli svou svatyni a ani jednou neinkasovali. Datlové za to vylovili míček ze branky třikrát, což rozhodlo o celém zápase. Datlové se ještě zmohli na dva góly, na které Zliv našla odpověď.

Zápas Suchdolu a Prachatic odložen

SK Suchdol nad Lužnicí B – HBC Prachatice B (odl.)

Písek s Pedagogem neměl sebemenší problémy

HC ŠD Písek – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B 8:2 (2:1,5:0,1:1)

Pedagog držel tempo s Pískem pouze v první třetině, ve které šel dokonce do vedení. Sólo v čase 03:34 zakončil Sedláček. Borci od Splavu se vzpamatovali až na konci 1. třetiny. Ve 14. minutě otočili vývoj zápasu. Druhá perioda však patřila domácím, kteří dali pět branek a ani jednu nedostali. Třetí třetina byla pouze dohrávací.

Beer Stars těsně přetlačily „Céčko“ Prachatic

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HBC Prachatice C 5:4 (0:0,4:2,1:2)

Vyrovnaný boj, to byl zápas Pluhova Žďáru a Prachatic C. Hosté měli mírnou střeleckou převahu, ale Pluhův Žďár dobře bránil. Na góly se čekalo do druhé periody, v níž však tempo hry diktovali domácí. Beer Stars daly v rozmezí tří minut tři branky, na což Horalové zareagovali dvakrát. Avšak i tak domácí vedli po dvou třetinách 4:2. Na začátku poslední třetiny vedli domácí již 5:2, ale na konci zápasu hráli Horalové dvě přesilovky a dali dva góly. Tři body však zůstali v Pluhově Žďáru.