Zliv v prvním zápase nového ročníku nadělovala! Souboj nováčku byl vyrovnaný

První zápasy 2. Ligy na jihu Čech přinesly přestřelky i vyrovnané souboje. TJ Sokol Planá nad Lužnicí se na začátku soutěže ihned chytl proti rezervě Datlů. Mistr ze Zlivi neměl problém proti Pedagogu. Podrobnosti níže v reportáži.

Zápas Písku a Suchdolu odložen

HC ŠD Písek – SK Suchdol nad Lužnicí B (odl.)

Olymp si s třetím týmem Prachatic poradil hravě

HBC Prachatice C – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 1:8 (1:2,0:2,0:4)

Olymp jako favorit zápasu začal velice dobře a po sedmi minutách hry vedl 0:2, když se trefil Strašík a z přesilovky Miláček. Prachatický Kadlec naopak v početní výhodě snižoval. Druhá perioda patřila jasně hostům, kteří navyšovali v oslabení. Po dvou třetinách navíc vedli 0:4. V poslední periodě přidali ještě další čtyři branky a bylo rozhodnuto.

Mistr si smlsnul na Pedagogu

HbC Zliv – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B 14:1 (2:0,5:0,7:1)

Domácí Zliv se v první třetině zahřívala, přičemž ji vyhrála 2:0. I tak měla Zliv převahu a hosté ji nestačili. Ve druhé periodě Zliv dala pět branek, což rozhodlo zápas. Exhibici zakončila třetina ve prospěch Zlivi – 7:1. Celkový stav 14:1. Hattrick zkompletoval Jílek.

Prachatice B braly tři body proti Beer Stars

HBC Prachatice B – SK Beer Stars Pluhův Žďár 4:1 (1:1,0:0,3:0)

Beer Stars začaly zápas velmi dobře, když Paščenko poslal svůj celek do vedení ve 4. minutě. Poté se hosté bránili, moc se dopředu nehrnuli, na což poukazuje 7 střel za zápas. Prachatice se pomalu rozjížděly. V první třetině vyrovnal Aleš Bárta, kterému asistoval Jan Bárta. Prostřední perioda branku nepřinesla. Horalové ale na konci zápasu zabrali. Využili přesilovku a dali dvě branky ve vlastním oslabení.

Nováčci si nedali nic zadarmo

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – TJ Blatná Datels B 5:4 (2:0,2:1,1:3)

Zápas začal svižně a byl velmi vyrovnaný. Hanzal poslal Sokol do vedení v čase 5:00. O 48 vteřin déle domácí vedli již 2:0. v úvodu druhé periody Planá odskočila na rozdíl tří branek v přesilovce. Blatná vzápětí snížila. Avšak Sokol po dvou třetinách vedl 4:1. Datlové v poslední části duelu zapnuli své motory. Dotahovali se k remíze, ale gól Slezáka na 5:4 byl jejich maximum.