2. liga

Titul ve 2. Lize získala po čtyřech zápasech Zliv! Písek nebyl tak produktivní jako vždy

HbC Zliv našla recept na silný tým z Písku. Ten ve finále nebyl tak produktivní jako v semifinále, a to nejspíše bylo osudným. Zliv si ve čtyřech zápasech dokráčela pro titul, když jednou vyhrála na půdě borců „od Splavu“. Více informací níže.

Písek byl dominantní pouze v jednom ze čtyř finálových zápasů

HC ŠD Písek – HbC Zliv 1:2 (0:1,1:1,0:0)

První duel byl více než vyrovnaný, na což poukazuje počet střel. Zkušeněji však hráli hosté, kteří v první třetině využili přesilovou hru. V následující třetině se jim podařilo dát gól na 0:2, i když Písek snížil. Poté si Zliv zbytek zápasu pohlídala.

HC ŠD Písek – HbC Zliv 5:1 (2:0,1:0,2:1)

Ve druhém zápase se však Písek rozjel a probudil. Po první třetině vedl 2:0, přičemž poté přidal další tři branky. Využil z toho dvě přesilové hry. Zliv ve druhém finále reagovala pouze jedním gólem. I tak si odvezla jednu výhru do domácího prosředí.

HbC Zliv – HC ŠD Písek 3:2ss (0:1,1:1,1:0 – 0:0)

První zápas na půdě Zlivi začal lépe pro Písek, který šel v 10. minutě do vedení po trefě Kubeše. Zlivi se podařilo v prostřední třetině vyrovnat, ale Lukáš Volf proměnil přesilovou hru a Písek opět vedl. Ale i hosté faulovali a Čipera příležitosti využil. Zápas šel do prodloužení, které nic nepřineslo. Rozhodly nájezdy, v nichž rozhodl Jiří Čipera. Zliv tak vedla 2:1 na zápasy.

HbC Zliv – HC ŠD Písek :2 (2:1,0:1,2:0)

V tomto duelu otevřel skóre domácí Čipera po 44 vteřinách. Volf reagoval v přesilové hře, když srovnal v čase 9:40. O 14 vteřin později Písek opět prohrával. Vyrovnání přišlo ve 27. minutě v početní výhody. Písek se ale v poslední třetině velmi bránil, čehož využil Čipera, který využil zaváhání soupeře. Vše pečetil Hruška v oslabení, když trefil odkrytou klec.

Vítěz 2. Ligy v regionu Čechy Jih 2022/23 - HbC Zliv. Zdroj fotky: HbC Zliv.