Všechny série jsou zatím pod jasnou dominancí favoritů!

Čtvrtfinále play off 2. Ligy na jihu Čech je v plném proudu. První dva zápasy byly v každé sérii v režii papírově silnějšího mančaftu. Písek a Zliv své soupeře přehrály rozdíle třídy! Suchdol využil své domácí prostředí a Olymp sázel na své zkušenosti.

Kalich to měl v Suchdole velmi těžké

SK Suchdol nad Lužnicí B – SK Kalich Tábor 6:1 (2:0,4:0,0:1)

SK Suchdol nad Lužnicí B – SK Kalich Tábor 4:2 (0:2,2:0,2:0)

Rezerva Suchdola nastoupila do první zápasu čtvrtfinále velmi dobře, protože po vyrovnaném začátku vedla 2:0 po první třetině. Druhá třetina rozhodla o jasné výhře, kdy domácí dali 4 branky. Kalich následně korigoval. Ve druhém duelu bylo drama. Táborský Ent a Machálek v první části zajistili pro Kalich dvoubrankové vedení. O to ale hosté přišli zásluhou Lakatoše a Táchy. V poslední třetině druhého zápasu Suchdol skóre dvěma góly otočil.

Zliv si proti Beer Stars zastřílela

HbC Zliv – SK Beer Stars Pluhův Žďár 11:2 (4:1,4:0,3:1)

HbC Zliv – SK Beer Stars Pluhův Žďár 8:2 (1:0,3:1,4:1)

První zápas byl pod nadvládou domácích hokejbalistů, kteří rychle vedli, přičemž po první třetině bylo téměř rozhodnuto. Zliv nepřestávala tlačit ani v prostřením dějství, po němž domácí vedli 8:1. Třetí třetina byla v podobném duchu. Jiří Čipera nasbíral v zápase 5 branek! Druhý zápas byl ze začátku opatrný, ale Zliv se dostávala pomalu do tempa. Domácí vedli 1:0 a na 2:0 dali gól v oslabení. Beer Stars však snižovaly z přesilové hry. To stejné se dělo na straně domácích, kteří stupňovali své tempo a hladce vyhráli.

Písek proti Vikings neměl problémy

HC ŠD Písek – HBC Vikings České Budějovice 12:0 (2:0,4:0,6:0)

HC ŠD Písek – HBC Vikings České Budějovice 5:1 (1:1,0:0,4:0)

Písek ukázal Vikings, jaké je to hrát na jejich plastu. První zápas zcela ovládli borci „od Splavu“, kteří od první třetiny řídili demolici hostů. Avšak branky padaly postupem času, protože s jídlem rostla chuť domácích. Hattrick zaznamenal Kubiš. Ve druhém zápase Písek opět svého soka tlačil, ale nedařilo se mu být produktivním jako den před tím. I když domácí 1:0 vedli, tak se velké drama přeneslo až do 3. třetiny, jíž Písek ovládl poměrem 4:0.

Olymp zapnul play off mód a do ničeho Prachatice nepustil

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBC Prachatice B 4:1 (1:0,2:1,1:0)

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBC Prachatice B 4:2 (1:1,1:1,2:0)

Otěže prvního duelu měli pevně rukou domácí hráči, které poslal rychle do vedení Miláček. V 18. minutě Olymp vedl již 3:0, avšak přišlo snížení. Stav zápasu si však Jindřichův Hradec zkušeně pohlídal. Druhý duel byl o něco dramatičtější, i když navrch měli opět domácí. Ti otevřeli skóre zápasu, ale Prachatice srovnaly. To stejné se dělo ve druhé periodě. Ale Klimeš s Kudrfalcem zajistili v posledních minutách zápasu druhý bod pro Olymp.