Suchdol souboj o čelo tabulky těžce nezvládl! Písek a Zliv nekompromisní

První jarní kolo 2. Ligy v jižních Čechách se odehrálo ve velkém stylu. Diváky zápasy musely bavit, protože padalo mnoho gólů. Tabulka se na vrchu tabulky více vystříbřila, protože Suchdol neuspěl v důležitém boji! Přečtěte si, jak dopadly jednotlivé duely!

Sobota 4. března 2023

Beer Stars uspěly proti poslednímu celku tabulky, i když je Pedagog přestřílel

SK Pedagog České Budějovice B – SK Beer Stars Pluhův Žďár 4:7 (1:3,0:3,3:1)

Střely na branku: 40:28, Vyloučení: 0:4, Přesilovky: 4:0, Využití: 0:0, Oslabení: 0:1, Diváků: 30

Branky a nahrávky: 12. Kouřil (Bárta O.), 31. Suchý, 38. Suchý (Podhora), 43. Sedláček (Šimek) – 6. Paščenko (Šlégr), 6. Janáčik (Novák, Procházka), 8. Procházka (Mervard, Paščenko), 25. Hrouda (Šerpán, Paščenko), 27. Paščenko (Janák), 29. Janáčik, 45. Hrouda (Šlégr, Janáčik)

Bylo zřejmé, že by tento zápas mohl být vyrovnaný, což naznačovaly výkony obou celků z podzimu. Ale hostující celek z Pluhova Žďáru začal mnohem lépe, možná svého soupeře až zaskočil. V 6. minutě totiž Beer Stars dvakrát skórovaly a zanedlouho vedly již 0:3. Pedagog do první přestávky snížil. Druhá třetina patřila znovu Beer Stars a přesně Petru Paščenkovi, který přidal svůj další gól a na druhý přihrál. Stav po 30 minutách 1:6. Závěrečnou periodu ovládli domácí hráči, kteří dokázali snížit, ale ne dostatečně. Hosté pečetili 3 body trefou do prázdné kasy.

Neděle 5. března 2023

Volary na úvod jara s desítkou! Zliv je nešetřila

HBC Flames Volary – HbC Zliv 1:10 (0:5,1:4,0:1)

Branky a nahrávky: 22. Svintek – 4. Čipera (Pícha, Mikoláš), 7. Hruška (Vlasák, Mikoláš), 12. Vlasák (Egner, Mikoláš), 13. Vlasák (Čipera, Mikoláš), 14. Čipera (Vlasák, Bušta), 21. Mikoláš (Hruška), 22. Pícha (Hájek, Vašek), 26. Bušta (Vlasák), 30. Pícha (Hájek, Egner), 32. Vaše

Plameny si na úvod jara nevybraly svůj den, na branku vystřelil pouze šestkrát. Od samého začátku tempo zápasu diktovala Zliv, která rychle otevřela skóre utkání. Gólové akce čtyřikrát za sebou založil Vlastimil Mikoláš, přičemž všechny skončily v síti Volar. Ve 14. minutě vedli hosté již 0:5. Stejný scénář měla druhé perioda, v níž zlivský expres nezastavoval a přes volarské snížení dal další 4 góly. V poslední periodě favorit pečetil na 1:10.

Písek přes zimu piloval formu! Odnesl to Kalich

HC ŠD Písek – SK Kalich Tábor 15:4 (3:0,5:0,7:4)

Branky a nahrávky: 5. Gába D. (Habart, Kabele), 10. Kubiš (Hronek, Volf R.), 11. Habart (Kabele, Gába D.), 18. Gába D., 18. Gába D. (Kabele, Habart), 19. Vážný (Hnyk M.), 22. Hnyk M. (Vážný), 25. Sýbek (Hromádka), 35. Kabele (Kubiš, Hnyk Š.), 36. Gába O. (Kabele, Hnyk Š.), 39. Kubiš (Gába O.), 40. Kubiš (Hromádka, Sýbek), 41. Rychlík (Hnyk M.), 44. Vážný (Hnyk M., Konopa), 44. Hnyk M. (Rychlík) – 31. Gärtner, 38. Gärtner, 41 Gärtner (Hrádek), 44. Dmejchal (Gärtner)

Zápas byl od počátku v rukou domácích hokejbalistů, kteří nenechali nic náhodě. David Gába otevřel gólový účet zápasu v 5. minutě, přičemž po 11 minutách vedli borci od Splavu již 3:0. Kalich nevěděl, kam dříve skočit, a to ani v prostřední periodě. Protože v 18. minutě Gába dovršil svůj hattrick a pětigólový náskok byl pro Písek už dostatečný. Avšak hokejbalistům z Písku to nestačilo, protože jejich produktivita neměla dost. Vidět byl například mladý Matěj Hnyk, který zajistil další dvě branky společně se Zdeňkem Vážným ve 2. třetině. Stav 8:0 po dvou třetinách. Asi málokdo čekal, že v poslední periodě padne dohromady ještě více. Ve třetí třetině se probudil táborský střelec Gärtner, který pro Kalich zajistil alespoň 4 branky, z nichž 3 dal. Písecká mašina v této třetina dala 7 branek, z nichž zkompletoval hattrick Kubiš.

Vikings potrápili Horaly, ti si body vzít nenechali

HBC Prachatice B – HBC Vikings České Budějovice 5:3 (0:1,3:0,2:2)

Branky a nahrávky: 19. Trojan (Binka, Stőhr), 23. Bušek (Hudeck, Štěpánek), 30. Trojan, 33. Štěpánek (Bušek), 40. Trojan (Stőhr, Binka) – 4. Němec, 35. Zachoval (Stehlík, Adam), 39. Němec (Máče)

Vikings přijeli odehrát vyrovnaný souboj do Prachatic, v nichž po trefě Němce ve 4. minutě vedli. Vedení jim ve vyrovnané partii vydrželo až do druhé třetiny, v níž třikrát inkasovali. Góly Prachatic dali Trojan a Bušek. Rozhodnout o vítězi se muselo v poslední třetině, v níž Horalové odskočili na skóre 4:1. Vikings poté dvakrát korigovali stav zápasu a dotáhli se na jednogólové manko. Trojan však svým hattrickem pečetil tři body pro domácí hráče. Vikings mohou smutnit, protože mohli brát body. Ale nevyužili ani jednu z 5 přesilových her.

Souboj o první místo s přehledem ustál Olymp

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Suchdol nad Lužnicí B 11:2 (0:0,4:2, 7:0)

Branky a nahrávky: 17. Přibyl, 8. Slabý (Potužák, Duba), 18. Přibyl (Miláček, Klimeš), 19. Brus, 32. Landkammer, 34. Majerik (Čapek, Duba), 41.Majerik (Landkammer, Švábirt), 42. Potužák, 43. Klimeš (Přibyl, Miláček), 43. Švábirt (Majerik), 43. Duba (Přibyl, Miláček) – 22. Jána (Škarda), 23. Dráb (Šlápota, Hadač)

Souboj o první místo. To byl duel mezi Olympem a Suchdolem. Hosté přijeli pouze s 10 hráči do pole, avšak vyrovnanou partii s kvalitním soupeřem se jim dařilo hrát po celou první třetinu, po níž na tabuli svítilo skóre 0:0. Kanonádu Olympu rozpoutal suchdolský faul, který potrestal Přibyl. Poté se hra suchdolských borců rozpadla, protože v čase 17:24 byl stav 2:0 a o 18 vteřin později druhým gólem navyšoval na 3:0 Přibyl. V další minutě měl Olymp náskok 4 branek. Po této pasáži se však podařilo hostům dvakrát snížit. Po druhé pauze však Olymp probudil ještě více svou produktivitu, přičemž v poslední části duelu vstřelil 7 branek. Konečný stav tedy skončil na číslicích 11 pro Olymp a 2 pro rezervu Suchdola.