Písek stále stoprocentní! Vikings si vyšláply na Novou Včelnici! Tábor přehrál Prachatice!

Předposlední kolo 2. Ligy nabídlo celkem 5 duelů, ve kterých se spíše dařilo favorizujícím týmům. Písek porazil Suchdol a je stále bez porážky. Pluhův Žďár nadělil Plamenům 10 branek. Vikingové přehráli Včelnici a Olymp si lehce poradil s poslední Rosou. Kališníci těsně slavili proti Prachaticím.

Sobota 20. listopadu 2021

Suchdol se držel všemi silami! Písek ukázal svou produktivitu!

SK Suchdol nad Lužnicí B – HC ŠD Písek 4:7 (2:2,1:2,1:3)

Branky a nahrávky: 2. Lakatoš, 8. Pavlík (Kohl), 25. Bednář (Pavlík, Šísl), 38. Apfelthaler (Šísl, Škarda) – 11. Kabele (Kozák, Kubiš), 13. Gába (Kubiš, Kabele), 24. Gába (Kubiš, Kubeš), 27. Gába (Kabele), 37. Krejsa, 38. Krejsa (Mergl, Hronek), 45. Kabele (Kubiš, Hlaváč)

Lídr z Písku jel na suchdolskou půdu. Domácí hráči Písek zaskočili dvěma rychlými góly z holí Lakatoše a Pavlíka. Opaření hosté po druhé inkasované brance ihned naladili na lepší výkon, což se projevilo v 11. a 13. minutě, kdy již bylo vyrovnáno. Ve druhé třetině šel již písecký favorit do těsného vedení, ale suchdolský Bednář ještě dokázal stav zápasu srovnat. Jenže to by neměl na hřišti být písecký Gába, jenž svým hattrickem poslal Písek znovu do vedení. Hostující hráči drželi úzké vedení i v posledním dějství. Uklidnění pro Písek vystřelil Krejsa dvěma brankami. Poté Suchdol pouze kosmeticky upravil a do prázdné branky výhru vedoucího tabulky pečetil podruhé v zápase Kabele.

Neděle 21. listopadu 2021

Pivní Hvězdy si udělaly radost proti Volarům!

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HBC Flames Volary 10:0 (3:0,2:0,5:0)

Branky a nahrávky: 2. Ondřej V. (Ištvánik), 3. Holík (Šlégr, Žák), 8. Ondřej V. (Šlégr), 21. Holík (Paščenko, Janáčik), 22. Houdek (Paščenko, Janáčik), 35. Šlégr (Holík), 35. Houdek (Janáčik), 36. Paščenko (Ištvánik), 36. Ondřej V. (Holík, Šlégr), 44. Paščenko (Ištvánik)

Pivní Hvězdy očekávaly příjezd Plamenů z Volar. Lépe postavený celek si výhodu domácího hřiště nenechal vzít a předvedl hostům, co je to produktivita. Pluhův Žďár po 3 minutách vedl 2:0 a do konce první periody na tabuli svítil stav 3:0. Během druhé třetiny šli domácí hokejbalisté do trháku 5:0. Ve třetí třetině si Hvězdy otevřely střelnici, přičemž ve zbývajících 15 minutách vstřelily 5 branek. Hattrickem se blýsk Vratislav Ondřej a dvěma brankami poté Holík, Houdek a Paščenko.

Vikingové jasně přehráli Novou Včelnici!

HC Dranreb City Nová Včelnice – HBC Vikings České Budějovice 3:6 (1:3,1:2,1:1)

Branky a nahrávky: 7. Beus (Jindra), 30. Koranda (Čajka, Brus), 34. Sedlák (Křivánek) – 3. Hejl (Štěpánek, Holub), 9. Votava (Hejl, Holub), 12. Fidler (Bušta, Przeczek), 16. Nedvěd (Votava, Fidler), 18. Fidler (Bušta, Nedvěd), 39. Hejl (Nedvěd, Holub)

Vikings jeli bojovat o důležité body do Nové Včelnice, která se potácí se špatnou formou. Vypadalo to, že toto utkání bude velmi vyrovnané. Skóre otevřel českobudějovický Hejl, ale domácí v 7. minutě vyrovnali. Vedení na stranu Vikingů vrátil Votava a Fidler třetí brankou Českých Budějovic navýšil větší rozdíl ve skóre. Z úvodu druhé části utkání Vikingové vedli již 1:5 po gólech Nedvěda a Fidlera. Hostující hokejbalisté si zbytek zápasu pohlídali, přičemž ještě jednu branku přidali a dvě inkasovali.

Tábor na domácí půdě vyzrál na Horaly!

SK Kalich Tábor – HBC Prachatice B 4:2 (2:1,1:1,1:0)

Branky a nahrávky: 14. Machálek (Brožovský), 15. Trčka (Janoušek, Vaníček), 24. Košárek (Vaníček), 33. Umlauf (Košárek) – 14. Šilhán (Štěpánek), 18. Reindl (Turek)

K vypjatému zápasu zajížděla rezerva Prachatic do Tábora, kde na ni nečekalo nic lehkého. Na první gól se čekalo téměř 14 minut, když skóre otevřel Kališník Machálek. Domácí tým si však nepohlídal ve stejné Šilhána, jenž vyrovnal. Táborský Trčka však Horaly posadil na zadek, když pár vteřin před koncem první třetiny vrátil vedení na stranu Tábora. Prachatice se ve druhé patnáctiminutovce opět dotáhly na svého soupeře, ten ale v téže třetině znovu odskočil. Na konečný stav 4:2 ve 33. minutě navyšoval Umlauf. Poté si domácí stav jistě pohlídali.

Olymp nedal českobudějovické Rose žádnou šanci!

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK HC Rosa České Budějovice 6:2 (4:0,1:1,1:1)

Branky a nahrávky: 10. Přibyl, 11. Slanina (Švábirt), 14. Klimeš (Plášil), 15. Švábirt (Slanina, Majerik), 29. Švábirt (Slanina, Miláček), 41. Přibyl (Miláček) – 26. Ruprecht (Merunka), 35. Major (Ruprecht, Merunka)

Poslední tým, Rosa České Budějovice, zamířila k dalšímu utkání do Jindřichova Hradce. Bylo jasné, kdo byl v tomto utkání favorit. Olymp si však na první branku musel počkat 10 minut. Poté se s góly roztrhl Pytel a v rozmezí 5 posledních minut v 1. třetině bylo skóre již 4:0, když gól vsítili Přibyl, Slanina, Klimeš a Švábirt. V následujících minutách utkání si hráči Olympu hlídali jasný náskok, i když dvakrát inkasovali. I přes to se jim podařilo vstřelit další dvě branky.