Postup ze čtvrtfinále si vybojovali hráči Olympu a Prachatic!

Na o tomto víkendu se odehrály čtvrtfinálové série na 2 vítězné duely, které rozhodly o dvou dalších účastnících semifinálových bojů. Ve dvou zápasech v řadě dokázali Horalové porazit Beer Stars a Olymp přetlačil rezervu Suchdola! Také se odehrála série o předposlední místo v tabulce!

Čtvrtfinále 2. Ligy

Suchdol málem sérii vyrovnal, ale Olymp si vše pohlídal

Sobota 7. května 2022

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Suchdol nad Lužnicí B 11:2 (5:0,5:0,1:2)

Střely na branku: 34:25, Vyloučení: 2:0, Přesilovky: 0:2, Využití: 0:0, Oslabení: 1:0, Diváků: 0

Branky a nahrávky: 2. Miláček (Klimeš, Čapek), 2. Miláček (Čapek, Hunal), 5. Přibyl (Klimeš, Plášil), 11. Švábirt (Čapek, Rychtecký), 14. Miláček (Klimeš, Plášil), 23. Klimeš, 25. Rychtecký (Přibyl, Plášil), 26. Kudrfalec (Klimeš), 27. Kudrfalec (Ryšlavý), 28. Miláček (Plášil), 43. Plášil (Miláček, Čapek) – 31. Pavlík (Dlugoš, Šlápota), 38. Landa (Dlugoš, Smutný)

Olymp vstoupil do série jako velký favorit, což se ukázalo na začátku utkání. Domácí hráči ve 2. minutě vstřelili dvě branky, konkrétně to byl dvakrát Miláček. Po dalších 6 minutách už Olymp vedl pohodově 4:0, přičemž ve 14. minutě Miláček dovršil hattrick. V prostřední periodě opět dominovali domácí, kteří navýšili na hrozivých 10:0. Poté se podařilo hostům snížit na 11:2.

Neděle 8. května 2022

SK Suchdol nad Lužnicí B - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 2:3 (0:1,0:1,2:1)

Branky a nahrávky: 35. Lakatoš (Pavlík), 39. Smutný – 5. Slanina (Klimeš), 26. Plášil (Čapek, Hunal), 36. Klimeš

Druhý den to byl jiná zápas. Pro hráče z Jindřichova Hradce však začal podobně jako ten sobotní. Po 5 minutách hry hosté z Olympu vedli po gólu Slaniny. Hra se přelévala ze strany na stranu, bojovalo se o každý balónek. Suchdolu se střelecky nedařilo ani v tomto zápase. Po dvou třetinách vedl Olymp 0:2, když Plášil využil přesilou hru. Na obrat se blýsklo v čase 34:47, když využil početní výhodu domácí Lakatoš. Hosté ale obratem navýšili na rozdíl dvou branek. Smutný ještě snížil, ale poté Jindřichův Hradec zavřel svou svatyni a dokráčel si pro postup.

Prachatice ukázaly svoji sílu! Beer Stars jdou do boje o umístění

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HBC Prachatice B 0:3 (0:0,0:1,0:2)

Branky a nahrávky: 22. Valenta (Turek, Šilhán), 31. Turek (Dojčar, Bílý), 38. Šilhán

Naprosto vypjatá série začala mezi Beer Stars a Horaly z Prachatic ihned v sobotu. První třetinu se oba celky spíše oťukávaly a čekaly na chyby, ty ale nepřišly. Ve druhé třetině se Horalové pustili do práce, když přesilovou hru proměnil Valenta. Poté přišla rvačka, ze které vyplynulo mnoho trestů. Beer Stars neproměnily ani jednu z 9 početních výhod, což je stálo zápas, protože v poslední části duelu Prachatice přidaly 2 pojišťující branky.

HBC Prachatice B - SK Beer Stars Pluhův Žďár 10:1 (3:1,3:0,4:0)

Branky a nahrávky: 3. Štěpánek, 6. Bárta (Sitter, Šilhán), 15. Dojčar (Uhlíř, Turek), 20. Šilhán (Klíma), 25. Klíma (Štěpánek), 27. Šilhán (Sitter), 33. Mráz (Šilhán, Reindl), 34. Valenta (Štěpánek, Hudeck), 39. Mašek, 39. Švácha – 2. Jann

Pivní Hvězdy se vrhly do stíhací jízdy, když vstřelili rychlou první branku. To se jim však vymstilo, protože hned na to přišlo vyrovnání a převaha domácích. Ti po první třetině vedli jasně 3:1. Hosté v tomto zápase absolutně odešli, protože po 30 minutách hry prohrávali 6:1, přičemž se nemohli dostat ze svého pásma. Na branku Prachatic vystřelili pouze devětkrát. Horalové poté využili 3 přesilové hry a mohli se těšit z postupu do semifinále!

Autor fotky: Martin Halíř. Suchdol nedokázal přejít přes čtvrtfinále 2. Ligy!

Čtvrtfinále o lepší umístění

Volary dokázaly porazit Pedagog!

SK Pedagog České Budějovice B – HBC Flames Volary 3:3 (1:1,0:0,2:2)

Branky a nahrávky: 15. Chudomel (Jirásek), 45. Sedlák (Chudomel, Smetana), 45. Chudomel (Major) – 4. Svintek, 37. Riedl (Dyba), 45. Kučera

Pedagog a Volary mezi sebou hráli o postup do dalšího kola o lepší umístění. Lépe začali hosté, když Svintek ve 4. minutě využil početní výhodu. Hosté celý zápas tahali za delší konec provazu, ale domácím se podařilo dvě vteřiny před koncem 1. třetiny vyrovnat. Prostřední perioda žádnou branku nepřinesla, a tak musela rozhodnout ta poslední. V ní odskočili Flames na rozdíl jedné branky. Hostující hokejbalisté poté navýšili náskok gólem do prázdné branky, ale Pedagog dokázal vyrovnat v poslední půl minutě. Nejdříve z přesilovky snížil v čase 44:33 Sedlák a o sedm vteřin déle vyrovnat Chudomel. Rozhodovat musel další duel.

HBC Flames Volary - SK Pedagog České Budějovice B 4:1 (0:0,1:0,3:1)

Branky a nahrávky: 27. Dyba (Nechutný), 36. Dočekal, 40. Nechutný (Horák), 41. Švec (Svintek) – 32. Chudomel

V napínavém nedělním utkání se na branku muselo čekat až do druhé periody. V první se týmy oťukávaly, přičemž šance byly na obou stranách. Skóre otevřel Dyba. Na začátku poslední periody Pedagog srovnal, ale Volary svému soupeři stejně odskočily gólem Dočekala a Nechutného z přesilovky. Poté padl ještě jeden gól. Tato výhra Volary posunula do boje o lepší umístění. Rezerva Pedagogu tak skončila poslední.