2. liga

Písku uteklo prvenství v soutěži o jeden bod! Jak moc to mrzí píseckého Filipa Kubiše?

HC ŠD Písek měl sezónu skvěle rozjetou. Na jaře však přišly dva malé výpadky, kdy borci od Spalu padli v Prachaticích a Zlivi. A to jim sebralo možnost vyhrát základní část. Jak moc to mrzí Filipa Kubiše? Jak bude tento favorit na zisk titulu připraven na play off? Kam až bude chtít dojít?

Druhé místo nás samozřejmě trošičku mrzí

Filipe, vy jste s Pískem jeden z nejlepší týmů ve 2. Lize. Jediným lepší týmem je Zliv, která vyhrála základní část. Jak moc Vás to mrzí?

Druhé místo nás samozřejmě trošičku mrzí, chtěli jsme určitě základní část vyhrát, ale neděláme z toho rozhodně žádnou tragédii, ta pravá, rozhodující část sezony totiž teprve přijde teď v play off. My se na to už všichni moc těšíme, konečně se vlastně začne o něco hrát.

Vy jste na jaře dvakrát zaváhali právě ve Zlivi a Prachaticích. Kde se v těchto duelech stala chyba?

Chyb se stalo asi víc, ale hlavně si myslím, že na začátku se u nás trochu projevila nerozehranost po dlouhé zimní pauze a pak taky novy přírůstek do sestavy Lukas Volf, který byl až moc zvyklý prohrávat v jeho hokejové sezóně za IHC Písek a přenesl to bohužel na začátku jara i na nás ostatní. (smích) Ale naštěstí i on už se zase vrátil na naši vítěznou mentalitu a hraje ve velké formě.

Autor fotky: Martin Halíř. Filip Kubiš (vlevo) patří ke zkušeným hráčům Písku. Dotáhnou to borci od Splavu až k titulu?

Cíle jsou jednoznačné!

Teď jste ale zpět na vítězné vlně a své soupeře válcujete. Budete si chtít formu přenést i do play off?

Rozhodně, jsme rádi, že jsme se vrátili na vítěznou vlnu a na play off se všichni moc těšíme. Budeme chtít pokračovat ve výkonech z posledních utkaní základní části a ještě je pozvednout o level výš.

Jaké budou cíle pro vyřazovací část? Věříte ve finále a možnou celkovou výhru?

Cíle jsou jednoznačné! Rozhodně chceme do finále a celou soutěž vyhrát, zvednout znovu nad hlavu pohár a společně to potom s celým týmem a fanoušky několikrát oslavit, kvůli tomu přece cely rok vlastně hrajeme, pro tyhle emoce a zážitky.

Kdyby se podle celou soutěž vyhrát? Měli byste zájem hrát 1. Ligu?

1.liga je svojí kvalitou pro nás určitě zajímavá soutěž a rádi bychom si ji zahráli, ale při současném rozdělení to je asi nepříliš reálné, máme většinu hráčů s rodinou a dětmi, a navíc je na cestovaní a čas příliš náročná.

Tabulka 2. Liga - Čechy Jih
POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HbC Zliv
20 129:32 55
2.
HC ŠD Písek
20 169:35 54
3.
HBC Prachatice B
20 94:75 37
4.
SK Suchdol nad...
20 128:94 36
5.
TJ HBC Olymp...
20 89:60 35
6.
SK Beer Stars...
20 95:83 33
7.
SK Kalich Tábor
20 65:87 24
8.
HBC Vikings České...
20 63:88 22
9.
HC Dranreb City...
20 45:78 18
10.
HBC Flames Volary
20 45:197 9
11.
SK Pedagog České...
20 41:134 7