Volary překvapivě porazily Dranreb! Horalové jsou před play off v ráži!

Základní část 2. Ligy uzavřela pětice duelů, ve kterých až na jeden zápas uspěli favorité. Písek nadělil Táboru 7 branek, Olymp vyzrál na Vikingy! Horalové si poradili s Beer Stars a Zliv nasázela Suchdolu 9 branek! Dranreb nečekaně prohrál s Volary, to čekal málo kdo!

Dranreb klopýtnul proti Flames

HBC Flames Volary – HC Dranreb City Nová Včelnice 5:4 (1:1,3:1,1:2)

Střely na branku: 27:26, Vyloučení: 5:4, Přesilovky: 2:4, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 22

Branky a nahrávky: 7. Svintek (Dočekal, Švec), 19. Horák (Svintek), 21. Švec, 22. Svintek (Dyba, Kub), 42. Dočekal (Svintek, Švec) – 14. Strašík (Hekrle), 30. Strašík (Sedlák), 39. Vácha (Křivánek), 44. Strašík (Hekrle)

Volary se na jaře velmi trápily, ale proti Dranrebu se jim zadařilo. Po 7 minutách hry vedli 1:0, ale nepohlídaly si koncovku 1. třetiny, v níž srovnal Strašík. Ve druhé třetině však Plameny opět našly svou sílu a v rozmezí 4 minut vstřelily 3 branky. Na to hosté zareagovali druhou trefou Strašíka. Dranbren se v poslední periodě natahoval po vyrovnání. Stav 4:3 zařídil Vácha. Avšak domácí Dočekal poslal Plameny do vedení 5:3, na to z přesilové hry zareagoval pouze třetí gólem v zápase Strašík. I tak Dranreb padnul.

Jasná záležitost se odehrála v Písku

HC ŠD Písek – SK Kalich Tábor 7:1 (3:0,3:1,1:0)

Branky a nahrávky: 4. Hřebíček (Kubeš, Habart), 7. Gába D. (Hromádka, Hřebíček), 13. Hromádka (Kabele), 19. Habart, 23. Habart (Pelc, Kubeš), 27. Hřebíček (Vážný, Gába D.), 35. Hromádka (Gába D., Kabele) – 30. Machálek (Hofbauer)

Písek ukázal svou sílu před play off a také potvrdil roli favorita v utkání. Hřebíček otevřel skóre ve 4. minutě, přičemž po 1. třetině to bylo 3:0 pro domácí. V stejném duchu se nesla prostřední patnáctiminutovka, v níž Písek navýšil na 6:0, i když Tábor snížil z hole Machálka. Domácí hráči si vše pohlídali v poslední části duelu, kdy ještě přidal branku Hromádka.

Vikingové byli na jindřichohradecký Olymp krátcí

HBC Vikings České Budějovice – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 3:7 (0:3,1:1,2:3)

Branky a nahrávky: 21. Holub (Hejl, Kaločaj), 38. Votava (Kolář), 43. Hejl (Holub) – 11. Klimeš (Hunal, Slanina), 13. Rychtecký (Čapek), 14. Přibyl, 22. Slanina (Miláček), 32. Rychteck, 35. Šteflíček (Hunal), 37. Miláček

Olymp přijel do Českých Budějovic dobře naladěn. Hosté vedli totiž po první třetině 0:3 a zdálo se být po zápase, když třikrát udeřili na konci první periody. Vikingové vztyčili výstražný prst, když ve druhé části snížili. Na tuto branku však odpověděl bleskovým gólem Slanina. Po 37. minutě ale Olymp vedl 1:7. Na to Vikings zareagovali pouze 2 brankami.

Horalové ukázali svou sílu a odolnost proti Beer Stars

HBC Prachatic B – SK Beer Stars Pluhův Žďár 7:4 (3:1,0:1,4:2)

Branky a nahrávky: 3. Turek (Paule, Uhlíř), 10. Uhlíř (Kotlík), 12. Kotlík (Klíma, Kukulík), 31. Reindl, 32. Uhlíř (Kotlík), 37. Kotlík, 39. Bárta (Mašek) – 11. Ondřej V., 17. Šlégr (Houdek), 34. Šlégr (Ondřej V.), 42. Říhá (Ondřej J., Janák)

Horalové ukázali, že hrají na svém domácím hřišti. Beer Stars jim poskytli rychlou přesilovku, kterou využil Turek. V 9. minutě druhý gól zařídil Uhlíř. Poté se Beer Stars opět bránili v oslabení, ve kterém branku vstřelil hostující Vratislav Ondřej. Horalové však zkušeně tuto přesilovou hru také využili. Druhá část lépe sedla Beer Stars, které snížily na 3:2. Avšak Horalům sedl úvod posledního dějství, ve kterém se rychle dostali na rozdíl tří branek. Ve 34. minutě přišlo ze strany hostů snížení, ale poté opět dvě branky domácích, které rozhodly celé utkání.

Zliv jednoznačně ovládla utkání proti Suchdolu

HbC Zliv – SK Suchdol nad Lužnicí 8:1 (4:0,1:1,3:0)

Branky a nahrávky: 2. Jílek (Trávníček, Remta), 6. Jílek (Remta, Sochor), 8. Mikoláš (Vlasák, Kropík), 15. Mikoláš (Vebr), 22. Kropík (Vlasák, Mikoláš), 31. Vlasák (Kropík, Vebr), 35. Remta (Vlasák, Mikoláš), 44. Sochor (Remta) – 18. Dráb (Laurinc, Smutný)

Suchdol na suveréna ze Zlivi vůbec nestačil. Domácí šli po dvou gólech Jílka rychle do vedení. Na ně navázal dvěma trefami v 1. třetině Mikoláš. Hostům se podařilo snížit z přesilové hry na začátku druhé třetiny. Poté se ale Suchdol nedostal ze své obranné třetiny, přičemž Zliv do konce utkání přidala další tři branky.