Beer Stars v problémech! Nestačily ani na Vikings! Volary braly tři body!

V posledním druholigovém kole se děly věci! Volarské Plameny přehrály rezervu Pedagogu a Beer Stars prohrály v českobudějovickými Vikingy! Suchdol se tahal po senzačním skalpu Písku, avšak ten odolal! Horalové nedali ani branku a Zliv naprosto dominuje!

Sobota 5. listopadu 2022

Volary přetlačily Pedagog a jsou mu v patách!

SK Pedagog České Budějovice B – HBC Flames Volary 1:2 (1:0,0:2,0:0)

Souboj posledního celku s předposledním týmem tabulky přinesl vyrovnanou bitvu, což se dalo čekat. První velkou šanci však využil Procházka, který poslal Pedagog do vedení. To bylo ze strany domácích vše. Od druhé třetiny otěže zápasu převzaly Plameny, které dvakrát skórovaly. Těsné vedení hosté ubránili až do poslední vteřiny zápasu.

Neděle 6. listopadu 2022

Beer Stas v krizi? Vikings brali 3 body

SK Beer Stars Pluhův Žďár – HBC Vikings České Budějovice 3:6 (1:3,0:3,2:0)

Domácí Pluhův Žďár nešťastně zaspal úvod utkání. Po 40 vteřinách hosté vedli 0:1, přičemž o minut déle přidal další branku Štěpánek a bylo to 0:2. Z řad domácí reagoval Málek, ale 41 vteřin před koncem úvodní třetiny navrátil dvoubrankové vedení na stranu hostů Němec. Stejný hráč otevřel gólový účet i prostřední třetině, ve které Vikingové dali ještě dva góly navrch. Beer Stars tak v poslední periodě dotahovali skóre 1:6, avšak se jim podařilo snížit pouze na 3:6.

Horalové na Olymp neměly

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HBC Prachatice B 7:0 (1:0,2:0,4:0)

Horalové dokázali držet krok s domácími hokejbalisty pouze v 1. třetině, po které Olymp vedl pouze 1:0, avšak měl více možností. Dobývání prachatické branky pokračovalo i ve druhé části, v níž skóroval Švábirt a Čapek. Pohodové vedení Olympu pomohlo v dalšímu průběhu zápasu, kdy se Horalové pouze bránili. Poslední perioda dopadla lépe pro domácí, kteří hosty naprosto vynulovali.

Suchdol si šel za senzací! Borci „od Splavu“ vývoj zápasu zvrátili

HC ČD Písek – SK Suchdol nad Lužnicí B 4:3 (0:2,2:0,2:1)

Motivovaný Suchdol přijel do Písku s velkou chutí, na což poukázala 1. třetina. V ní byli aktivnější hosté, ale i domácí měli své pasáže. V 6. minutě otevřel skóre Pavlík v oslabení, které podpořil Lakatoš. Ten na 0:2 navyšoval 3 vteřin před první sirénou. Domácí se po nepovedené přesilové hře sebrali a dokázali v druhé části duelu vyrovnat, a dokonce jednu přesilovku využít. V poslední periodě Písek ukázal svou zkušenost. Suchdol si nepohlídal 34. minuty, v níž udeřil Hnyk a Konopa. Poté si výsledek domácí pohlídali, i když malou naději vystřelil v čase 44:23 Brabec. K vyrovnání to však nevedlo.

Tábor neměl proti Zlivi šanci

SK Kalich Tábor – HbC Zliv 1:9 (0:2,1:4,0:3)

Favorizující Zliv nasadila velké tempo již v úvodu, kdy táborskou branku zahltila svými projektily. Táborský brankář odolával až do 13. minuty, kdy dvakrát inkasoval. V podobném smyslu se nesla prostřední periody, v níž hosté odskočili na rozdíl 1:6. Tábor se na větší tlak nezmohl, a proto v poslední třetině ještě třikrát inkasoval.