V posledním říjnovém kole byly gólové hody! Nejvíce gólů dala Zliv

Během posledního říjnového víkendu nebyl k vidění příliš vyrovnaný hokejbal. Pouze zápas Suchdola a Kalichu skončil vyrovnaným způsobem. Ostatní zápasy skončily vždy velkým debaklem favorizujících celků!

Sobota 29. října 2022

Vikings na vlastní půdě inkasovali od Olympu 11 branek

HBC Vikings České Budějovice – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 1:11 (0:5,1:3,0:3)

Olymp byl jasným favoritem duelu, což ukázaly ihned první vteřiny. Po 1 minutě a 20 vteřinách hosté vedli 0:2, avšak do konce první třetiny přidali ještě 3 branky. Podobný vývoj měla prostřední periody, v níž Olymp navýšil na 0:6. Vikings vstřelili ve 21. minutě čestný gól, na který třetím gólem v zápase reagoval Marek Miláček. Poté přidali góly Mátl, Landkammer, Miláček (4. branka zápasu – ponz. red.) a Potužák.

Tábor dal ze 13 střel 4 branky! Suchdolu na vítězství nestačilo ani 50 střel

SK Suchdol nad Lužnicí B – SK Kalich Tábor 3:4ss (1:1,1:0,1:2 – 0:1)

Navnaděný Suchdol chtěl Kalich přehrát už do začátku zápasu, a proto svou každou pozici zakončoval střelou. Rychlá rána Pavlíka se ujala hned ve 4. minutě. Domácí ale nevěděli, že velký den má táborský Tomáš Gärtner, který rychle vyrovnal. Kalich se po vyrovnávací brance v 1. třetině stáhl, protože Suchdol začal tlačit. Táborská obrana však držela pevně. Druhá část se nesla v duchu suchdolského tlaku, ale Kalich skvěle bránil a čekal na vhodnou pozici k útoku, ta ale přišla až v posledním dějství. I přesto hosté jednou inkasovali, když se v čase 29:55 trefil v přesilové hře Apfelthaler. Třetí třetina však patřila Kalichu, který Suchdolu ukázal svou produktivitu. Tomáš Gärtner ve 36. minutě vyrovnal, přičemž o 2 minuty déle již táborští hráči vedli. Neradovali se však dlouho, protože Pavlík o pár vteřin déle vyrovnal. Zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých o dvou bodech pro Tábor rozhodl muž zápasu Tomáš Gärtner, čímž zkompletoval hattrick.

Neděle 30. října 2022

Flames na Písek neměly

HBC Flames Volary – HC ŠD Písek 2:13 (0:4,1:6,1:3)

Tempo duelu bylo jasně na straně hostů, kteří po 6 minutách vedli pohodově 0:3. Čapek čtvrtým gólem v čase 13:10 téměř rozhodl zápas. Podobný vývoj měla druhá perioda, ve které Písek dal 6 branek, přičemž zareagoval čestnou brankou Dočekal. Třetí třetina se pouze dohrávala, avšak v ní Vít Čapek zaznamenal hattrick a skóre se zastavilo na číslech 2:13 pro Písek.

Beer Stars dostaly proti Zlivi 11 branek ve 2. části zápasu

HbC Zliv – SK Beer Stars Pluhův Žďár 17:2 (2:0,11:1,4:1)

Vypadalo to že to bude vyrovnané utkání, což se také potvrdilo. Avšak ve 4. minutě Zliv dvakrát udeřila a dostala se do vedení 2:0. Beer Stars se ale v 1. třetině držely na dostřel domácím. Dokonce měly nějaké šance, ale ty zůstaly nevyužité. Zlom zápasu byla druhá třetina, v níž domácí Zliv skórovala jedenáctkrát. Za stavu 13:1 se poslední třetina pouze dohrála, avšak ji opět ovládla Zliv. Nejvíce byli v zápase vidět Jiří Čipera, Karel Trávníček, Vlastimil Mikoláš či Jaroslav Jílek.

Horalové si smlsli na Pedagogu

HBC Prachatice B – SK Pedagog České Budějovice B 11:1 (3:0,6:0,2:1)

Posílená rezerva Horalů o hráče z A týmu deklasovala českobudějovický tým jasným způsobem. Hokejbalisté z jihočeské metropole rychle prohrávali, přičemž po první části bylo skóre 3:0. Ještě více se domácí rozjeli v prostředním dějství, po němž bylo jasné, kdo vyhraje. Poslední třetina byla pouze kosmetická.