Písek těsně udodal Olymp! Kalich vynuloval mistra z Prachatic!

Během minulého víkendu se děly věci! Kalich z Tábora si vyšlápl na HBC Prachatice B! Volary potrápily Beer Stars, když jim sebraly jeden bod! Suchdol neměl problém s Pedagogem a Zliv s Vikingy! Repríza o 3. místo z loňské sezóny dopadla znovu lépe pro Písek!

Sobota 17. září 2022

Pedagog na Suchdol nestačil

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Pedagog České Budějovice B 7:1 (3:0,3:1,1:0)

Branky a nahrávky: 3. Pavlík (Lakatoš), 6. Lakatoš (Pavlík), 12. Škarda (Smutný, Tomášek), 18. Hadač (Škarda), 21. Pavlík, 24. Šlápota (Lakatoš), 37. Pavlík (Smutný) – 23. Neruda (Chudomel, Jirásek)

Bylo jasné, kdo je favoritem zápasu. To se ukázalo již ve 3. minutě, kdy domácí otevřeli stav utkání. O tři minuty déle to bylo 2:0 a ve 12. minutě vedení 3:0 zajistil Rostislav Škarda. Suchdol pokračoval v náporu i ve druhé třetině, když se trefil Hadač a podruhé Pavlík. Za Pedagog snižoval Neruda, ale po pár vteřin později vstřelil branku na druhé straně Šlápota. Gólem na 7:1 výhru kosmeticky upravil hattrickem Pavlík.

Neděle 18. září 2022

Repríza série o 3. místo patří Písku. Výhru zajistilo trio Hnyků

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - HC ŠD Písek 4:5 (1:4,2:0,1:1)

Branky a nahrávky: 10. Miláček (Přibyl, Švábirt), 26. Švábirt (Miláček, Strašík), 29. Miláček (Strašík, Šteflíček), 38. Strašík (Švábirt, Miláček) – 5. Hnyk T. (Hnyk M.), 9. Hnyk M. (Hnyk T., Hronek), 10. Hnyk M. (Hnyk Š., Kubeš), 13. Hnyk Š., 45. Hronek (Kabele)

Zápas mezi Olympem a Pískem začal velmi zhurta. Oba týmy se nejdříve srovnaly s tempem hry, což lépe zvládl Písek. Borci „od Splavu“ otevřeli skóre v 5. minutě, když se trefil Tomáš Hnyk a nahrával mu Matěj Hnyk. Matěj Hnyk vyměnil roli nahrávače za střelce a v 9. minutě poslal Písek do vedení 0:2. Miláček korigoval rychlým gólem na 1:2. Matěj Hnyk však nelenil a vrátil Písku dvoubrankové vedení. První třetinu zcela rozsekl Šimon Hnyk, který zajistil vedení pro Písek 1:4. Druhá třetina byla velmi vyrovnaná, ale patřila domácím hráčům. Ti snížili na dostřel jedné branky. V poslední části zápasu Olymp využil přesilovku a zápasy byl vyrovnán. Malou skulinu v obraně domácích využil Hronek, který 37 vteřin před koncem vystřelil pro hosty 3 body.

Prachatice opět klopýtly! Kalich je vynuloval

SK Kalich Tábor – HBC Prachatice B 3:0 (0:0,1:0,2:0)

Branky a nahrávky: 24. Prštický (Eremiáš), 43. Prštický (Machálek, Trkča), 45. Gärtner (Košárek)

Zápas mezi Táborem a Prachaticemi byl od samého začátku vyrovnaný. Tomu nasvědčovalo tempo hry a střely na branku, které byly 27:26 pro Tábor. Horalové měli možnost 6 přesilovek, které však nevyužili. Kalich se dobře bránil a využil každou možnost ke skórování. Nejdříve Prštický otevřel skóre a to až ve druhé třetině. Stejný hráč přidal druhý gól ve 43. minutě. A poté domácí dali gól ještě v oslabení.

Volary zaskočily Beer Stars! Nájezdy vyhrál Pluhův Žďár

SK Beer Stars Pluhův Žďár - HBC Flames Volary 4:3ss (1:1,1:1,1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Holík, 29. Ondřej, 42. Hrouda (Janáčik), 50. Ondřej – 12. Valenta (Kub, Nechutný), 20. Horák, 30. Svintek (Švec)

Pluhův Žďár zažil přestřelku, kterou asi nikdo nečekal. Favoritem byly domácí Beer Stars, těm se však nedařilo v produktivitě. Volary vstřelily z 16 střel 3 góly, přičemž první se ujal ve 12. minutě. Půl minutu před konec 1. třetiny na to zareagoval Holík. Volarský Petr Holík využil brzy ve druhé třetině přesilovou hru a Pivní hvězdy opět dotahovaly. Ve 29. vyrovnal Ondřej V. Avšak Volary šli opět do těsného vedení, které v poslední části neudržely. V nájezdech rozhodl Ondřej Vratislav.

Zliv neměla s Vikingy problém

HbC Zliv – HBC Vikings České Budějovice 5:1 (0:0,2:0,3:1)

Branky a nahrávky: 24. Trávníček (Pícha), 28. Pícha, 31. Trávníček (Pícha), 45. Vašek (Bušta), 45. Pícha (Čipera) – 41. Przeczek (Němec, Kolář)

Zliv čekala příjezd Horalů, se kterými neměla vůbec žádný problém. Hosté stačili držet tempo hry s domácími hokejbalisty téměř půlku zápasu, ale domácí produktivita se rozjela ve 24. minutě, kdy se trefil Trávníček. Na něj ve 2. třetině navázal Pícha. V poslední třetině domácí ještě třikrát skórovali, přičemž za Vikingy kosmeticky snížil Przeczek.