Písek si v prvním smlsnul na Pedagogu! Zliv překvapivě padla

Prvním oficiální kolem nám začala 2. Liga na jihu Čech. V sobotu 10. září a v neděli 11. září se odehrály 4 zápasy, ve kterých se bylo na co koukat. Písek a Olymp nadělily svým soupeřům výprask. Suchdol překonal vicemistra soutěže a Kalich přetlačil Vikingy.

Písek si doma hladce poradil s Pedagogem

Sobota 10. září 2022

HC ŠD Písek – SK Pedagog České Budějovice B 12:0 (3:0,4:0,5:0)

Branky a nahrávky: 8. Habart (Vážný, Hromádka), 10. Hromádka (Hnyk, Kozák), 15. Hromádka (Kabele, Habart), 19. Kabele (Gába, Vážný), 20. Gába (Kabele), 23. Bican (Habart, Kabele), 27. Hromádka, 32. Gába (Habart, Kabele), 33. Hnyk (Sýbek, Bican), 40. Habart (Gába, Kabele), 44. Hromádka (Volf, Kubeš), 45. Hnyk (Hnyk, Habart)

Písek byl jasným favoritem zápasu proti Pedagogu, což se odrazilo jak v první třetině, tak v těch zbylých. Písečtí hokejbalisté si mohli vyzkoušet jak přesilovky, tak oslabení. V obou typech hry vstřelili branku. České Budějovice se spíše bránili. Po první třetině borci od Splavu vedli 3:0. Milan Hromádka ve druhé třetině zkompletoval hattrick, přičemž domácí vedli již 7:0. Poslední perioda přinesla dalších 5 branek na účet Písku.

Vicemistr překvapivě padl

Neděle 11. září 2022

HbC Zliv – SK Suchdol nad Lužnicí B 4:8 (1:2,1:3,2:3)

Branky a nahrávky: 2. Vašek (Egner, Mikoláš), 23. Mikoláš (Hájek, Hruška), 32. Pícha (Trávníček, Bušta), 45. Pícha (Trávníček, Mičan) – 5. Pavlík (Šlápota), 8. Sládek, 21. Sviták (Štrobl, Laurinc), 24. Laurinc (Sviták, Pavlík), 27. Pavlík (Štrobl), 36. Hadač (Škarda, Laurinc), 39. Pavlík (Laurinc), 45. Kohl (Hadač)

Překvapivý duel se odehrál ve Zlivi, kam přijel Suchdol nad Lužnicí B. Domácí vicemistři šli ve 2. minutě do vedení. Vypadalo to, že se jich forma přes léto udržela, ale opak byl pravdou. Pavlík a Sládek zařídili vedení 1:2 pro hosty. Ve 21. minutě to bylo již 1:3, i když domácí snížili. Poté se činilo hlavně duo Pavlík a Laurinc. To totiž zajistilo vedení pro Suchdol 2:5. Suchdolští hokejbalisté si udrželi náskok i v posledním dějství, což jim vyneslo 3 body. Pavlík si ve 39. dovršil hattrick.

Olymp ukázal svoji sílu ihned na úvod soutěže

HBC Flames Volary – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 0:15 (0:4,0:7,0:4)

Branky a nahrávky: 7. Šteflíček (Mátl, Miláček), 8. Ryšlavý (Přibyl, Duba), 11. Landkammer (Přibyl), 14. Miláček (Mátl), 20. Landkammer (Strada, Švábirt), 22. Potužák (Landkammer), 23. Strada, 28. Ryšlavý (Slabý, Mátl), 29. Mátl (Miláček), 30. Miláček (Mátl, Strada), 32. Miláček (Šteflíček, Švábirt), 39. Miláček (Přibyl, Kvapil), 42. Miláček (Švábirt, Mátl), 45. Miláček (Mátl)

Jasným favoritem duelu ve Volarech byl Olymp. Hokejbalisté z Jindřichova Hradce myslí cestu za titulem vážně. Ukázali svou sílu hned na začátek soutěže a měli hladký vstup do 2. Ligy. Volarům nasázeli 15 branek, přičemž po celý zápas diktovali tempo hry. Největší hvězdou zápasu byl Marek Miláček, který vstřelil volarským Plamenům 7 branek.

Vyrovnané utká zvládl lépe Kalich

HBC Vikings České Budějovice – SK Kalich Tábor 2:3pp (2:0,0:2,0:0)

Branky a nahrávky: 6. Zachoval (Kolář, Janeček), 9. Fidler (Štěpánek) – 23. Prštický (Hofbauer), 26. Gärtner (Vlnatý, Janoušek), 46. Machálek (Prštický, Gärtner)

Vyrovnaný duel se odehrál v Českých Budějovicích, kde Vikingové vyzvali Kališníky. Borci z Tábora byli v úvodu zápasu zaskočeni, protože Vikingové rychle udeřili a vedli 2:0. Tyto dva góly Kalich uklidnily, přičemž Tábor převzal otěže zápasu. Ve druhé třetině přišlo vyrovnání a Kalich se natahoval po vedení. Vikingové však dostali duel do prodloužení, kde rozhodl o bonusovém bodu pro Tábor Machálek po souhře s Prštickým a Gärtnerem.