Vyšší ligy

Suchdol nečekaně skončil ve čtvrtfinále 1. Ligy! Na čem Jihočeši ztroskotali podle Jiřího Kaláta?

SK Suchdol nad Lužnicí bojoval o postup do semifinále 1. Ligy. Po vyrovnaných zápasech v Suchdole se série přesunula do Pardubic, kde naši regionální zástupci nestačili na svého soupeře ani v jednom duelu. Kde se stala chyba? Na to se snaží odpověď najít Jiří Kalát! Jak vidí příští sezónu?

Do Pardubic jsme samozřejmě jeli sérii ukončit

Jiří, šli jste do čtvrtfinále proti pardubickému Svítkovu, který jste loni porazili ve finále. Po dvou zápasech bylo vyrovnáváno, s čím jste jeli na východ Čech?

Do Pardubic jsme samozřejmě jeli sérii ukončit, to se sice podařilo, ale ne úplně podle našich představ.

V prvním duelu jste šli rychle do vedení, což vás možná trošku uspalo, protože poté šel Svítkov do vedení. Kde se zlomil tento třetí zápas?

Sobotní zápas jsme bohužel ztratili tím, že jsme nedokázali dodržet taktiku, se kterou jsme doma Svítkov dokázali téměř vynulovat a také v koncovce, která byla z naší strany žalostná.

V neděli byl Svítkov lepším mužstvem a došel si pro postup. Jak Vás vyřazení mrzí? Určitě jste s tím nepočítal.

Nedělní zápas byl opravdu o něčem jiném, domácí zřejmě lépe zregenerovali, byli všude o krok dříve a zaslouženě vyhráli . Vyřazení nás určitě mrzí, ale sezónu hodnotím pozitivně.

Autor fotky: Martin Halíř. Suchdol byl favoritem čtvrtfinálové série proti Svítkovu. Ale ani Jiří Kalát vyřazení nezabránil.

Na hře soupeře bych určitě vyzdvihl šikovnost

V čem byl soupeř lepší? A jaké má podle Vás šance v semifinále proti Poličce?

Na hře soupeře bych určitě vyzdvihl šikovnost, sehranost a hokejbal, který určitě baví jak hráče, tak diváky. Každá série a každý zapas začíná 0:0, takže šance jsou určitě vyrovnané. Očekávám vyrovnanou sérii plnou technického a běhavého hokejbalu, ale neodpustím si tip. Polička - Svítkov 3:2.

Vy máte teď již volno, kdy se podle Vás začnete připravovat na další sezónu? Budete pokračovat v 1. Lize?

Volno si určitě užijeme, ať už s rodinou nebo přáteli. Co se týče přípravy, tak teď si určitě každý rád trochu odpočine od hokejbalu, vyvětrá si hlavu a do nové sezóny půjdeme opět s nejvyšším cílem. V první lize určitě chceme pokračovat a dál dokazovat, že SK Suchdol do ní rozhodně patří .

Z regionu do semifinále postoupil Pedagog. Jak myslíte, že obstojí proti Vlčí Smečce?

Pedagog má sice mladý, ale silný tým, který se od postupu do 1. Ligy stále zlepšuje. Určitě budu více přát postup Jihočechům, ale budou to mít opravdu těžké, protože Smečka prošla čtvrtfinále i základní část jako nůž máslem. Každopádně vzájemné zápasy naznačují, že i tahle série bude vyrovnaná.