2. liga

Olymp Jindřichův Hradec vyzve v semifinále Zliv! Co před sérií hlásí Marek Miláček?

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec dokázal ve čtvrtfinále přejít přes SK Suchdol na Lužnicí. Velkou měrou se na tom podílel Marek Miláček, který svou produktivitou zajistil vítězství v prvním duelu této série. Teď se hokejbalisté Olympu chystají na Zliv. Mají plán, jak favorita porazit?

Zliv má dost zkušené mužstvo

Marku, ve čtvrtfinále 2. Ligy jste si to rozdali se Suchdolem. Jak náročná to pro Vás byla série? Teď na semifinále budete rozehraní, bude to menší výhoda?

Jelikož se hrály pouze dva zápasy, tak série nijak náročná nebyla. V rozehranosti bych žádnou výhodu neviděl, jelikož pauza byla pouze jeden víkend a Zliv má dost zkušené mužstvo na to, aby jí taková pauza nedělala problém.

Sérii jste zvládli bravurně. V sobotu jste vyhráli rozdílem třídy a v neděli jste ukázali, že umíte bránit. Byla to dobrá prověrka před semifinále?

V sobotu jsme vstřelili hned na začátku rychlé góly, které nám strašně pomohly v dalším průběhu zápasu. Zápas jsme si tak mohli užít a zvítězili jsme přesvědčivým výsledkem. Bylo nám jasné, že v neděli to bude utkání úplně jiné, a taky bylo. Zápas byl mnohem vyrovnanější, ale i tak se nám díky trpělivé hře podařilo vstřelit tři branky a zápas ovládnout. Také bych vyzdvihl výborně chytajícího Štěpána Kvapila.

Autor fotky: Martin Halíř. Marek Miláček proti Suchdolu ve čtvrtfinále řádil! V jakém světle se ukáže proti Zlivi?

Prosadit se budu snažit určitě

Vy osobně jste v sobotním utkání vstřelil 4 branky a připsal jednu asistenci. Budete se snažit bodově prosadit i proti Zlivi? 

Prosadit se budu snažit určitě. S tím jdu do každého zápasu. Kdyby mi to tam padalo jako proti Suchdolu, tak by se asi nikdo nezlobil, možná kluci ze Zlivi (smích). Ale je samozřejmě jedno, kdo dá gól. Na konci sezóny nebudeme počítat góly, ale to, kolikátí jsme skončili.

Co očekáváte od série se Zliví? Tento celek ani jednou na jaře neprohrál. Máte nějaký plán, jak Zliv porazit?

Musíme pečlivě bránit, protože Zliv je celou sezónu velmi produktivní. Ale určitě se s ní dá hrát, což jsme si ověřili, když jsme v jarním kole vyrazili do Zlivi v pouhopouhých osmi hráčích a ještě pár minut před koncem jsme drželi vyrovnané skóre. Teď přijedeme jako úplně jiný tým a očekávám vyrovnané a pěkné zápasy.

Tabulka 2. Liga - Čechy Jih
POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
HbC Zliv
20 129:32 55
2.
HC ŠD Písek
20 169:35 54
3.
HBC Prachatice B
20 94:75 37
4.
SK Suchdol nad...
20 128:94 36
5.
TJ HBC Olymp...
20 89:60 35
6.
SK Beer Stars...
20 95:83 33
7.
SK Kalich Tábor
20 65:87 24
8.
HBC Vikings České...
20 63:88 22
9.
HC Dranreb City...
20 45:78 18
10.
HBC Flames Volary
20 45:197 9
11.
SK Pedagog České...
20 41:134 7