Vyšší ligy

Pedagog zvládnul čtvrtfinále 1. Ligy a postupuje dále! Suchdol bohužel končí

Série Suchdolu a Pedagogu se protáhly. Pedagog ztratil proti Brnu sobotní utkání, a tak musel absolvovat čtvrté, které již zvládnul. Suchdolští hokejbalisté nedokázali odvrátit vyřazení proti pardubickému Svítkovu. Více čtěte v reportáži!

Čtvrtfinálové série play-off

Svítkov přejel Suchdol na svém hřišti velkým rozdílem!

Sobota 7. května 2022

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Suchdol nad Lužnicí 6:1 (0:1,2:0,4:0)

Střely na branku: 20:14, Vyloučení: 5:5, Přesilovky: 4:3, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 74

Branky a nahrávky: 24. Matýs (Bláha), 25. Hrubý (Král), 32. Král (Šimůnek, Hrubý), 36. Bláha, 40. Bureš (Matýs, Král), 43. Korbel – 4. Laurinc (Kalát, Dlugoš M.)

Série se přesunula na hřiště Svítkova, kde se domácí zpočátku trápili. Suchdolští hráči dokázali využít chybu ve středním pásmu ihned ve 4. minutě, kdy souhru Dlugoše a Kaláta uklidil do prázdné branky Laurinc. Hostům se drželo držet Svítkov pod tlakem, ale žádná branka z toho nepadla. Domácí hráči se začínali projevovat v prostřední periodě, kdy ve 24. minutě vyrovnal Matýs. Tento impuls domácí hokejbalisty nabudil, když o pár chvil poslal Hvězdy do vedení Hrubý. V poslední třetině domácí hosty zatlačili, z čehož pramenily 4 branky domácích.

Neděle 8. května 2022

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Suchdol nad Lužnicí 4:1 (2:0,2:0,0:1)

Branky a nahrávky: 5. Šimůnek (Kábrt), 12. Bláha (Bureš), 23. Bláha (Malý), 29. Korbel (Bláha, Kábrt) – 45. Císař (Dlugoš M., Mátl)

Druhý víkendový zápas lépe vyšel Svítkovu, který šel do rychlého vedení po střele Šimůnka, což Hvězdy uklidilo. Jihočeši si nepohlídali 12. minutu, ve které se podařilo Bláhovi navýšit náskok ve vlastním oslabení. To byla pro Suchdol velká rána. Hostům se vůbec nic nedařilo, což bylo vidět v prostřední periodě, v níž domácí odskočili na rozdíl 4 branek. Svítkov si zkušeně dokráčel za 3. bodem. Kosmeticky se podařilo ještě snížit Císařovi 5 vteřin před koncem série.

Brnu končí sezóna! Pedagog uspěl v nedělní bitvě

SK Pedagog České Budějovice - HBK Bulldogs Brno 2:4 (0:2,1:1,1:1)

Branky a nahrávky: 19. Moser (Nýdl), 36. Bárta O. (Procházka) – 1. Zbranek, 4. Vodvárka (Baláč), 23. Hudec (Fišar, Vodvárka), 45. Vodvárka (Baláč, Hudec)

Brněnští Buldoci vycestovali do jižních Čech v početnější sestavě než před týdnem a již od začátku ukazovali pevnou vůli po prodloužení své sezóny. Uplynulo jen 30 sekund a střelu obránce Zbranka usměrnil domácí brankář do své klece. Za necelé tři minuty utekli hosté na dvougólový rozdíl. Vodvárka po křídle zavezl míček do pásma a po zasekávačce vypálil z kruhů na Davídka, jenž prakticky nezareagoval. Budějovický „Peďák“ evidentně dostala úvodní sprška do kolen, ovšem Brno se nenechalo uspokojit a tlačilo i nadále. I po přestávce byli svěřenci Jana Emmera několikrát blízko třetímu gólu, zejména při tutovce Stanislava Zemena, jehož dorážku Davídek zázračně zneškodnil hokejkou. Namísto toho se vrátili do hry Jihočeši, když Moser z dálky využil Sterenčákova zakrytého výhledu. Zanedlouho však Brňané znovu odskočili. Fišar od mantinelu poslal balónek do skvělé pozice Ondřeji Hudcovi, jehož ránu z mezikruží tečoval bránící hráč mimo dosah brankáře. Ve třetí periodě hosté opět nevyužili několika obřích šancí, a tak se Pedagog ještě chytil stébla naděje. Vyražený pokus Procházky vyrazil brněnský gólman před sebe a následně procpal míček důrazem mezi betony Ondřej Bárta. Brněnská střídačka se pokoušela reklamovat kopnutí a omezení Sterenčáka hokejkou, ale bez úspěchu. Kontaktní gól domácí nabudil a ti se ještě snažili si vynutit prodloužení. Při jejich power-play zlikvidoval tři obrovské příležitosti brilantními zákroky hostující brankář. Do prázdného zařízení ještě v poslední sekundě upravil výsledek Vodvárka. Série tak měla ještě pokračování v neděli dopoledne.

Zdroj: buldoci.cz

SK Pedagog České Budějovice - HBK Bulldogs Brno 1:0 (0:0,1:0,0:0)

Branky a nahrávky: 22. Malecha (Bárta A.)

Dalšího dne se na gól čekalo podstatně déle. O něco více šancí si vytvořil Pedagog, jenž v úvodním dějství hrál dvě přesilovky, ale Sterenčák byl vždy na svém postu. Po třetím vyloučení z brněnských řad už byli domácí úspěšní, když využili moře volného místa. Brankář hostí vyrazil střelu Adama Bárty na neobsazeného Malechu, který po následném blafáku procedil míček mezi tři tyče. Další branku ale zaplněné hlediště již v této sérii nevidělo. Buldoci měli po inkasovaném gólu možnost pěti přesilových her, snaha jim nechyběla ani v nejmenším, ale ani v jedné nedostrkali balónek do svého cíle. Budějovickým se skvělým kolektivním výkonem podařilo dotáhnout čtvrtfinále do vítězného konce a jejich příštím soupeřem bude silná Vlčí smečka z Ústí nad Labem.