Datlové ukořistili body, Planá sahala po bodech v Písku

Šestice zápasů přinesla vyrovnané souboje téměř na všech stadiónech. Nejúspěšnější víkend (9. a 10.3. 2024) měli písečtí hokejbalisté, kteří do tabulky získali šest bodů. A jak se toto okolo odehrálo? Více v reportáži.

Suchdol těsně přetlačil Beer Stars, Zliv vyšla gólově naprázdno

TJ Blatná Datels B – HBC Prachatice C 3:0 (1:0, 0:0,2:0)

Domácí Datlové měli od začátku zápasu navrch. Prosadili se ale až v čase 11:04, kdy využili přesilovku. Trefil se Mašek, a to v početní výhodě 5 na 3. Zápas byl zřejmě plný emocí, protože se hodně vylučovalo. Druhá třetina byla bezbranková, přičemž v poslední periodě přidal přesilovkovou trefu Ivan Říha. Vítězství pečetil gólem Pangrác. Horal si připsal nulu.

HC ŠD Písek – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 5:4 (1:1,3:1,1:2)

Střelecká převaha stála na straně domácích, ale produktivita naopak na straně hostů. Ti šli ve 4. minutě do vedení, ale rychlou odpověď našel Kubiš. Postupem času opět skórovala Planá, ale borci od „Splavu“ třikrát udeřili a otočili vývoj zápasu. Vedení 4:2 vydrželo do času 30:35, když Gärtner snížil. Ondřej Gába však dal domácímu celku dvoubrankové vedení. Křepelka ještě v posledních minutách vykřesal naději, ale marně.

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice B – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec (odl.)

Odloženo.

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Beer Stars Pluhův Žďár 4:3 (2:0,1:2,1:1)

Vyrovnané utkání se lépe vyvíjelo pro Suchdol. Domácí borci vedli po gólu Šlápoty 1:0. Dokonce v první třetině dali branku z přesilové hry. Reakce přišla v čase 22:30, kdy se prosadil Ondřej Vratislav. Vrbka ale korigoval gólem na 3:1. Janáčik však mířil přesně ještě před koncem druhé periody. Vše rozhodl Ivan Škarda, který v oslabení dával čtvrtý gól. Snížení ještě přišlo ze strany hostů, ale to bylo vše.

HC ŠD Písek – HbC Zliv 4:0 (0:0,3:0,1:0)

Zlivští borci vyšli v Písku gólově i bodově naprázdno. První třetina byla vyrovnaná, ale domácí hokejbalisté postupem času našli recept na výhru. Dva góly ve 20. minutě rozhodly. Hřebíček pečetil výhru třetím gólem, přičemž tento borec přidal ještě jednu trefu v poslední třetině.

HBC Vikings České Budějovice – HBC Prachatice B 1:5 (1:0,0:3,0:2)

Sice šli Vikingové do vedení v první třetině, ale poté zápas patřil Horalům. Vše odstartoval Reindl a Turek pokračoval. Ve 34. minutě Reindl přidal druhý gól a hosté vedli zaslouženě 1:4. Reindl dokonce zkompletoval hattrick v čase 44:27, a to v oslabení.